Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Datu privātuma politika

Mēs novērtējam jūsu interesi par mūsu uzņēmumu un vēlamies, lai, apmeklējot mūsu tīmekļa vietni, jūs justos droši attiecībā uz jūsu personas datu aizsardzību. It sevišķi mēs ievērojam Eiropas Savienības Vispārīgās datu aizsardzības regulas (“VDAR”) jaunās prasības.
SIA “BERLIN-CHEMIE/MENARINI BALTIC”, reģ. Nr. 40003386713, juridiskā adrese Bauskas iela 58A, Rīga, LV-1004, Latvija, ir pārzinis attiecībā uz jūsu datu apstrādi tīmekļa vietnē www.flavamed.lv (turpmāk: “tīmekļa vietne”). Papildu informācijai par pārzini lūdzam skatīt informāciju www.berlin-chemie.lv. Jūs varat sazināties ar mūsu datu aizsardzības speciālistu, rakstot uz šādu adresi: A. Menarini Research & Business Service GmbH, Datenschutzbeauftragter, Glienicker Weg 125, 12489 Berlīne, Vācija, vai nosūtīt e-pastu uz: dpo.latvia@berlin-chemie.com.

Mēs izturamies ļoti nopietni pret jūsu personas datu aizsardzību. Personas dati ir visi dati, kas attiecas uz identificētu vai identificējamu fizisku personu, piemēram, vārds, uzvārds, adrese un e-pasta adrese. Kad jūs apmeklējat mūsu tīmekļa vietni, mēs ievācam personas datus, ko apstrādājam saskaņā ar spēkā esošajiem datu privātuma aizsardzības noteikumiem. 
Mēs glabājam jūsu datus tikai tik ilgi, cik tas nepieciešams mūsu tīmekļa vietnes darbībai un ar to saistīto pakalpojumu izpildei, vai tik ilgi, kamēr mums ir juridisks pienākums glabāt jūsu datus.

Ar šo datu privātuma politiku mēs vēlamies informēt jūs par to, kādus datus mēs iegūstam, kad jūs apmeklējat mūsu tīmekļa vietni, un kā šie dati tiek izmantoti.
Šī privātuma politika apraksta personas datu apstrādi mūsu tīmekļa vietnē. Lūdzu ņemiet vērā, ka informācijas sabiedrības pakalpojumi tiek sniegti personām, kas ir sasniegušas 13 gadu vecumu. Ja persona vēl nav sasniegusi 13 gadu vecumu, piekrišana informācijas sabidrības pakalpojumu saņemšanai ir jāsniedz personas vecākam vai likumiskajam aizbildnim.

Kādus datus mēs apstrādājam, kad jūs apmeklējat mūsu tīmekļa vietni
Ja mūsu tīmekļa vietne tiek izmantota tikai informācijas nolūkos un jums nav nepieciešams reģistrēties vai citādi sniegt mums informāciju, mēs apstrādājam tikai tos personas datus, ko jūsu pārlūkprogramma nosūta uz mūsu serveri. Ja jūs vēlaties aplūkot mūsu tīmekļa vietni, mēs iegūstam šādus datus, kas ir tehniski nepieciešami, lai attēlotu mūsu tīmekļa vietni un nodrošinātu tīmekļa vietnes stabilitāti un drošību (tiesiskais pamats ir VDAR 6. panta 1. punkta a) un f) apakšpunkti):

 • IP adrese
 • Apmeklējuma datums un laiks 
 • Laika zonas atšķirība no Griničas laika (GMT) 
 • Pieprasījuma saturs (konkrēta vietne) 
 • Piekļuves statuss / HTTP statusa kods 
 • Katrā gadījumā pārsūtīto datu apjoms 
 • Tīmekļa vietne, no kuras veikts pieprasījums 
 • Pārlūkprogramma
 • Operētājsistēma un tās saskarne 
 • Pārlūkprogrammas valoda un versija 
 • Šie dati tiek glabāti 7 dienas, un pēc tam tie tiek automātiski dzēsti.
 • Sīkdatņu izmantošana

Detalizēta informācija par mūsu izmantotajām sīkdatnēm pieejama sīkdatņu iestatījumos šīs tīmekļa vietnes kājenē. Turpat arī iespējams jebkurā laikā mainīt sīkdatņu iestatījumus.
Nepieciešamās sīkdatnes nodrošina pienācīgu tīmekļa vietnes darbību. Sīkdatnes ir mazas teksta datnes, ko jūsu pārlūkprogramma rada automātiski, un tās tiek saglabātas jūsu ierīcē (piemēram, klēpjdatorā, planšetē, viedtālrunī), kad jūs apmeklējat mūsu tīmekļa vietni. Informācija, kas rodas sakarā ar konkrēto izmantoto ierīci, saglabājas sīkdatnē. Tas nenozīmē, ka mēs spējam jūs tieši identificēt. Sīkdatņu izmantošana ir paredzēta, lai padarītu mūsu pakalpojumus jums labāk baudāmus. Mēs izmantojam, piemēram, sesijas sīkdatnes, lai atpazītu to, ka jūs jau esat apmeklējis atsevišķas lapas mūsu tīmekļa vietnē. Šādas sīkdatnes tiek automātiski izdzēstas pēc tam, kad jūs izejat no mūsu tīmekļa vietnes. 
Lietotāju ērtībai mēs izmantojam arī pagaidu sīkdatnes, kas tiek saglabātas jūsu ierīcē uz konkrēti noteiktu laiku. Ja jūs atkārtoti apmeklējat mūsu tīmekļa vietni, lai izmantotu mūsu pakalpojumus, mēs uzreiz atpazīstam, ka jūs jau esat apmeklējis mūsu tīmekļa vietni, un to, kādus ierakstus jūs esat veicis un kādus iestatījumus izvēlējies, lai jums nevajadzētu visu ievadīt atkārtoti. 

Ņemot vērā to, cik svarīgas tīmekļa vietnes darbībai ir nepieciešamās sīkdatnes, jūs nevarat no tām atteikties. Personas datu apstrādi mēs veicam saskaņā ar VDAR 6. panta 1. punkta f) apakšpunktu. 

Turklāt ar jūsu piekrišanu (VDAR 6. panta 1. punkta a) apakšpunkts) mēs izmantojam trešās puses sīkdatnes, lai statistiski dokumentētu un analizētu mūsu tīmekļa vietnes lietošanu nolūkā optimizēt mūsu pakalpojumus jums un rādīt īpaši jums piemeklētu informāciju. Šīs sīkdatnes ļauj mums atpazīt atkārtotus apmeklētājus, kuri jau ir apmeklējuši mūsu tīmekļa vietni. Šīs sīkdatnes tiek automātiski izdzēstas pēc noteikta laika. Jūs varat jebkurā laikā atsaukt savu piekrišanu, tas neradīs negatīvas sekas, un atsaukums būs spēkā attiecībā uz nākotni. To var izdarīt, veicot izmaiņas sīkdatņu iestatījumos. Vairums pārlūkprogrammu automātiski pieņem sīkdatnes. Jūs varat pielāgot savas pārlūkprogrammas iestatījumus tā, lai jūsu ierīcē netiktu saglabātas sīkdatnes vai katru reizi pirms jaunas sīkdatnes iestatīšanas jūsu ierīcē tiktu parādīts paziņojums. Tomēr pilnīga sīkdatņu deaktivēšana var novest pie tā, ka jūs nevarēsiet izmantot visas mūsu tīmekļa vietnes funkcijas pilnā apjomā.
Datu apstrāde sazināšanās laikā 

Ja jūs sazināties ar mums pa e-pastu, telefonu vai pastu, mēs saglabājam jūsu sniegto informāciju (piemēram, jūsu e-pasta adresi, iespējams, jūsu vārdu, uzvārdu un tālruņa numuru un/vai adresi), lai varētu atbildēt uz jūsu jautājumiem.

Google (Universal) Analytics

Ja piekrītat un tik ilgi, kamēr ir spēkā jūsu dotā piekrišana, mēs izmantojam Google (Universal) Analytics, tīmekļa analīzes pakalpojumu, ko nodrošina Google Inc. ar juridisko adresi 1600 Amphitheatre Parkway, Mountain View, CA 94043, ASV. Mēs izmantojam Google (Universal) Analytics, lai spētu analizēt un regulāri pilnveidot mūsu tīmekļa vietnes izmantošanu. Statistikas iegūšana ļauj mums uzlabot savus pakalpojumus un padarīt tos interesantākus jums kā lietotājam. Google (Universal) Analytics izmantošanas tiesiskais pamats ir VDAR 6. panta 1. punkta a) apakšpunkts (piekrišana).

Google (Universal) Analytics izmanto tādus paņēmienus kā sīkdatnes – teksta datnes, kas tiek saglabātas jūsu datorā un ļauj analizēt to, kā jūs izmantojat mūsu tīmekļa vietni. Informācija par to, kā jūs izmantojat šo tīmekļa vietni, parasti tiek pārsūtīta uz Google serveri ASV un tur glabāta. Tomēr, kad IP adrese šajā tīmekļa vietnē ir anonimizēta, tad pirms pārsūtīšanas starp Eiropas Savienības dalībvalstīm vai citiem Eiropas Ekonomikas Zonas konvencijas parakstītājiem tā tiek saīsināta. Tikai izņēmuma gadījumos pilna IP adrese tiek pārsūtīta uz Google serveri ASV un tur saīsināta. 

Jūs varat jebkurā laikā atsaukt savu piekrišanu, tas neradīs negatīvas sekas, un atsaukums būs spēkā attiecībā uz nākotni. To var izdarīt, veicot izmaiņas sīkdatņu iestatījumos, kuri pieejami šīs tīmekļa vietnes kājenē.

Jūs varat arī liegt sīkdatņu ģenerēto datu par to, kā jūs izmantojat tīmekļa vietni (ieskaitot jūsu IP adresi), iegūšanu un nosūtīšanu Google, un datu apstrādi, ko veic Google, lejupielādējot un uzstādot pārlūkprogrammas spraudni, kas pieejams šajā saitē: http://tools.google.com/dlpage/gaoptout?hl=en.

Google Tag pārvaldnieks

Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantots Google Tag pārvaldnieks. Google Tag pārvaldnieks ir Google Inc. risinājums, ar kura palīdzību uzņēmumi pārvalda savas tīmekļa vietnes birkas, izmantojot saskarni. Google Tag pārvaldnieka rīks neizmanto sīkdatnes un neievāc personas datus. Šis rīks nodrošina citu birku ierosināšanu, un tās savukārt var ievākt datus. Google Tag pārvaldnieks nepiekļūst šiem datiem. Ja deaktivēšana ir veikta domēna vai sīkdatņu līmenī, tā saglabājas spēkā attiecībā uz visām Google Tag pārvaldnieka ieviestajām sekošanas birkām.

Google DoubleClick

Ja piekrītat un tik ilgi, kamēr ir spēkā jūsu dotā piekrišana, mēs izmantojam pakalpojumu Google DoubleClick. Google DoubleClick ir pakalpojums, kuru piedāvā uzņēmums Google Inc. Google DoubleClick izmanto sīkdatnes, lai rādītu jūsu interesēm atbilstošas reklāmas. Tiesiskais pamats ir VDAR 6. panta 1. punkta a) apakšpunkts (piekrišana).

Piemēram, sīkdatnes ievāc datus, kas norāda uz jūs interesējošiem produktiem. Balstoties uz šo informāciju, mēs arī varam trešo pušu tīmekļa vietnēs rādīt pielāgotus piedāvājumus atbilstoši jūsu interesēm, par kurām liecina jūsu kā lietotāja agrākā uzvedība. Informācija par jūsu kā lietotāja uzvedību tiek ievākta un izvērtēta anonīmi un tādā veidā, kas mums neļauj jūs identificēt. Šī informācija netiek apvienota ar jūsu personas datiem.
Sīkdatne tiek automātiski dzēsta pēc 30 dienām.

Jūs varat jebkurā laikā atsaukt savu piekrišanu, tas neradīs negatīvas sekas, un atsaukums būs spēkā attiecībā uz nākotni. To var izdarīt, veicot izmaiņas sīkdatņu iestatījumos.  
Turklāt jūs varat mainīt iestatījumus saistībā ar jūsu interesēm atbilstošu reklāmu rādīšanu, izmantojot Google reklāmu iestatījumu pārvaldnieku. Informācija par to ir sniegta šeit: https://www.google.com/settings/ads/onweb.

Plašāku informāciju, kā arī ar reklāmām un Google saistītos personas datu aizsardzības noteikumus varat skatīt Google datu privātuma politikā un Google lietošanas noteikumos: http://www.google.com/policies/technologies/ads/.

Google AdWords

Ja piekrītat un tik ilgi, kamēr ir spēkā jūsu dotā piekrišana, mēs izmantojam Google AdWords un reklāmguvumu izsekošanu, lai izvērtētu atsevišķu reklāmu, piedāvājumu un funkciju lietderību. Šajā nolūkā tiek izvietota sīkdatne, tiklīdz jūs uzklikšķināt uz Google reklāmas. Šī sīkdatne nav domāta personas identificēšanai. Tā ir paredzēta, lai ļautu mums pārliecināties, vai jūs atgriežaties tīmekļa vietnē ar konkrēto piedāvājumu sīkdatnes darbības laikā, kas ir 30 dienas.

Katram AdWords klientam tiek piešķirta atšķirīga sīkdatne. Tādējādi AdWords klientiem nav iespējams izsekot sīkdatnes, izmantojot tīmekļa vietni. Ar reklāmguvumu sīkdatni iegūtā informācija tiek izmantota reklāmguvumu statistikas apkopošanai par AdWords klientiem, kuri piekrituši reklāmguvumu izsekošanai. Mēs noskaidrojam kopējo lietotāju skaitu, kuri ir noklikšķinājuši uz reklāmas un tikuši novirzīti uz tīmekļa vietni ar reklāmguvumu izsekošanas birkas palīdzību. 

Jūs varat pastāvīgi deaktivēt Google reklāmguvumu sīkdatnes saglabāšanu, mainot iestatījumus savā tīmekļa pārlūkprogrammā. 

Jūsu datu apstrādes tiesiskais pamats ir VDAR 6. panta 1. punkta a) apakšpunkts (piekrišana). Jūs varat jebkurā laikā atsaukt savu piekrišanu, tas neradīs negatīvas sekas, un atsaukums būs spēkā attiecībā uz nākotni. To var izdarīt, veicot izmaiņas sīkdatņu iestatījumos, kuri pieejami šīs tīmekļa vietnes kājenē.

Papildu informāciju par datu aizsardzību Google skatīt šeit: http://www.google.com/intl/de/policies/privacy un https://services.google.com/sitestats/en.html. Varat arī apmeklēt Tīkla reklamēšanas iniciatīvas (Network Advertising Initiative – NAI) tīmekļa vietni http://www.networkadvertising.org

Google Maps

Ja piekrītat un tik ilgi, kamēr ir spēkā jūsu dotā piekrišana, mūsu tīmekļa vietnē tiek izmantoti Google Maps pakalpojumi. Tas ļauj parādīt tīmekļa vietnē tieši jums paredzētas interaktīvās kartes un sniegt piekļuvi kartes funkcijai. Tiesiskais pamats ir VDAR 6. panta 1. punkta a) apakšpunkts (piekrišana).

Lai varētu izmantot Google Maps funkcijas, nepieciešams saglabāt jūsu IP adresi. Kad apmeklējat šo tīmekļa vietni, Google saņem informāciju par to, ka jūs izsaucāt attiecīgo tīmekļa vietnes apakšlapu. Tas notiek neatkarīgi no tā, vai jūs pieteicāties vietnē ar Google lietotāja kontu, vai jums vispār nav lietotāja konta. Ja pieteicāties ar Google kontu, dati tiks tieši sasaistīti ar jūsu kontu. Ja nevēlaties, lai dati tiktu sasaistīti ar jūsu Google profilu, jums jāizrakstās no vietnes, pirms aktivizējat pogu. Google saglabā jūsu datus kā lietotāja profilu un izmanto tos reklāmas nolūkos, tirgus izpētei un/vai tīmekļa vietnes veidošanai atbilstoši pieprasījumam. Jums ir tiesības iebilst pret šāda lietotāja profila izveidi; lai izmantotu šīs tiesības, vērsieties ar iebildumiem tieši uzņēmumā Google. 

Plašāku informāciju par to, ar kādu mērķi un kādā apmērā Google ievāc un apstrādā datus, skatiet pakalpojumu sniedzēja datu aizsardzības paziņojumos. Šajos paziņojumos ir sniegta arī sīkāka informācija par attiecīgajām jūsu tiesībām un par opciju iestatījumiem, kas ļauj aizsargāt jūsu privātumu: https://policies.google.com/privacy?hl=en.

Jūs varat jebkurā laikā atsaukt savu piekrišanu, tas neradīs negatīvas sekas, un atsaukums būs spēkā attiecībā uz nākotni. To var izdarīt, veicot izmaiņas sīkdatņu iestatījumos.  

YouTube spraudņu lietošana

Ja piekrītat un tik ilgi, kamēr ir spēkā jūsu dotā piekrišana, mēs izmantojam pakalpojumu YouTube, lai varētu jums parādīt videoklipus. Pakalpojumu YouTube uztur uzņēmums YouTube LLC, adrese 901 Cherry Avenue, San Bruno, CA 94066, USA (ASV). YouTube pārstāv uzņēmums Google Inc. Tiesiskais pamats YouTube spraudņa izmantošanai ir VDAR 6. panta 1. punkta a) apakšpunkts.  

Mūsu tīmekļa vietnē tiek izmantoti pakalpojuma YouTube spraudņi. Kad izsaucat šo spraudni, tiek izveidots savienojums ar YouTube serveriem un tiek parādīts spraudnis. Tādējādi YouTube serveris saņem informāciju, ka jūs apmeklējāt mūsu tīmekļa vietni. Ja esat pieteicies kā YouTube lietotājs, YouTube šo informāciju sasaistīs ar jūsu personīgo lietotāja kontu. Ja tiek izmantots spraudnis, tad, piemēram, noklikšķinot uz video palaišanas pogas, arī šī informācija tiek sasaistīta ar jūsu lietotāja kontu. Šādu informācijas sasaisti varat novērst, pirms tīmekļa vietnes lietošanas izrakstoties no sava YouTube lietotāja konta un citiem lietotāja kontiem pakalpojumos, kas pieder uzņēmumiem YouTube LLC un Google Inc., un pēc tam dzēšot attiecīgās šo uzņēmumu sīkdatnes.

Plašāku informāciju par datu apstrādi un uzņēmuma YouTube (Google) paziņojumus par datu aizsardzību skatiet šeit: https://policies.google.com/privacy?hl=en.

Jūs varat jebkurā laikā atsaukt savu piekrišanu, tas neradīs negatīvas sekas, un atsaukums būs spēkā attiecībā uz nākotni. To var izdarīt, veicot izmaiņas sīkdatņu iestatījumos.  
Personas datu saņēmēji un datu pārsūtīšana uz trešajām valstīm

Nelabvēlīgi notikumi / Nevēlami notikumi

Ja mēs uzzinām par potenciālām nevēlamām reakcijām uz kādu no mūsu produktiem, tad saskaņā ar tiesību aktu prasībām mums ir pienākums dokumentēt un sniegt attiecīgo informāciju, tai skaitā personīgo informāciju, iestādēm visā pasaulē, kā arī, kad tas nepieciešams papildus izvērtēšanai, sazināties ar ziņojumu iesniedzējiem.

Tiesību īstenošana

Lai īstenotu vai aizsargātu mūsu tiesības vai trešo personu tiesības, mēs varam nodot datus tiesību turētājiem konsultantiem un iestādēm.

Ārējie datu apstrādes pakalpojumu sniedzēji

Mēs izmantojam pakalpojumu sniedzējus, kuri nodrošina atbalstu mūsu pakalpojumu izpildē. Šie pakalpojumu sniedzēji veic jūsu datu apstrādi mūsu vārdā, saskaņā ar mūsu norādījumiem un mūsu uzraudzībā tikai šajā privātuma politikā aprakstītajos nolūkos. Šie pakalpojumu sniedzēji var atrasties arī ārpus ES. Mēs veiksim visus nepieciešamos pasākumus, lai garantētu jūsu sniegto datu atbilstošu aizsardzību saskaņā ar Eiropas Savienības datu aizsardzības jomas tiesību aktu prasībām. Gadījumos, kad tas  nepieciešams, mēs ievērojam atbilstošu ES aizsardzības standartklauzulu prasības, lai nodrošinātu atbilstošu personas datu aizsardzībus.

Datu drošība 

Mēs izmantojam tehniskos un organizatoriskos drošības pasākumus, lai aizsargātu jūsu personas datus pret nelikumīgu izmantošanu, nozaudēšanu vai iznīcināšanu vai pret neautorizētu personu piekļuvi tiem. Mūsu drošības pasākumi atbilst pašreizējiem standartiem. 

Jūsu tiesības un kontaktinformācija

Vispārējās tiesības

Vēlamies jūs informēt par dažādām tiesībām, kas tiek piedāvātas jums kā datu subjektam (VDAR 4. panta 1. punkta 1. apakšpunkts). Vairāk informācijas par savām tiesībām varat atrast VDAR 15.–21. pantā.

Lai īstenotu savas tiesības, lūdzu, sazinieties ar mūsu datu drošības speciālistu. Speciālista kontaktinformāciju atradīsiet šīs privātuma politikas sākumā.

Piekļuves tiesības

Jums ir tiesības pieprasīt informāciju par to, kādus jūsu personas datus mēs esam ievākuši un apstrādājuši. Tas ietver informāciju par datu izmantošanas nolūkiem un par laikposmu, cik ilgi šie dati tiks glabāti, kā arī informāciju par saņēmējiem vai saņēmēju kategorijām, kam dati ir izpausti. Papildus tam jums ir tiesības saņemt apstrādājamo personas datu kopiju.

Tiesības veikt labojumus

Jums ir tiesības panākt labojumu veikšanu personas datos, kuri nav precīzi vai ir kļuvuši neprecīzi. Tāpat arī jums ir tiesības papildināt nepilnīgus personas datus. Ja to nosaka normatīvie akti, mēs pārsūtām jūsu personas datu labojumus trešajām personām.

Tiesības uz datu dzēšanu (tiesības “tikt aizmirstam”)

Jums ir tiesības uz savu personas datu dzēšanu jebkurā no turpmāk minētajiem gadījumiem:

 • jūsu personas dati vairs nav nepieciešami saistībā ar nolūkiem, kādos tie tika vākti vai citādi apstrādāti, vai arī šis nolūks ir ticis sasniegts;
 • jūs atsaucāt savu piekrišanu, un nepastāv cits likumīgs pamats apstrādei;
 • jūs izteicāt iebildumus pret apstrādi, un nepastāv cits svarīgāks leģitīms pamats apstrādei; ja personas dati tiek apstrādāti tiešā mārketinga vajadzībām, jūsu iebildums ir pietiekams apstrādes izbeigšanas pamatojums;
 • jūsu personas dati ir tikuši apstrādāti nelikumīgi;
 • jūsu personas dati ir jādzēš, lai nodrošinātu, ka tiek pildīts juridisks pienākums, kas noteikts Eiropas Savienības vai dalībvalsts tiesību aktos, kuri mums jāievēro.

Lūdzu, ņemiet vērā, ka jūsu tiesības uz datu dzēšanu var ierobežot tiesību akti. Tiesību aktos noteiktie ierobežojumi ietver, bet neaprobežojas ar VDAR 17. panta 3. punktu.

Tiesības ierobežot apstrādi

Jums ir tiesības panākt apstrādes ierobežošanu jebkurā no turpmāk minētajiem gadījumiem:

 • jūs apstrīdat savu personas datu precizitāti — uz laiku, kas dod mums iespēju pārbaudīt personas datu precizitāti;
 • apstrāde ir nelikumīga, un jūs iebilstat pret personas datu dzēšanu un tās vietā pieprasāt datu izmantošanas ierobežošanu;
 • mums jūsu personas dati to apstrādes nolūkiem vairs nav vajadzīgi, taču jums personas dati ir nepieciešami, lai celtu, īstenotu vai aizstāvētu likumīgas prasības, vai
 • jūs esat iebildis pret datu apstrādi, taču vēl tiek veikta pārbaude par to, vai mūsu leģitīmie iemesli nav svarīgāki par jūsu leģitīmajiem iemesliem.

Mēs jūs informēsim par ierobežojumu saskaņā ar iepriekšminētajiem pamatojumiem pirms apstrādes ierobežojumu atcelšanas.

Piekrišanas atsaukums

Jums ir tiesības jebkurā laikā atsaukt savu piekrišanu, un atsaukums būs spēkā attiecībā uz nākotni. Jūsu atsaukšanas paziņojumam nav jāatbilst nekādām formālām prasībām. Jūs varat vienkārši nosūtīt neformālu paziņojumu uz iepriekšminētajām kontaktadresēm. Tas attiecas arī uz piekrišanu, kas tikusi dota pirms VDAR stāšanās spēkā (tas ir, pirms 2018. gada 25. maija). Piekrišanas atsaukums neietekmē apstrādes likumīgumu pirms atsaukuma.

Tiesības uz datu pārnesamību

Jums ir tiesības saņemt ar jums saistītos un jūsu sniegtos personas datus strukturētā, plaši izmantotā un mašīnlasāmā formātā un nodot šos datus trešajām personām. Plašāku informāciju un ierobežojumus jūs varat uzzināt VDAR 20. pantā. Jūsu tiesības uz datu pārnesamību neietekmē jūsu tiesības uz datu dzēšanu.

Tiesības iesniegt sūdzību uzraugošajai iestādei

Jums ir tiesības iesniegt sūdzību kompetentajai uzraudzības iestādei, it īpaši datu aizsardzības un informācijas brīvības pilnvarotajam Berlīnē vai Datu valsts inspekcijai , ja jūs uzskatāt, ka mūsu veiktā jūsu personas datu apstrāde pārkāpj spēkā esošos datu aizsardzības tiesību aktus.

Tiesības iebilst

Saskaņā ar VDAR 21. pantu jums ir tiesības jebkurā laikā, balstoties uz iemesliem saistībā ar jūsu īpašo situāciju, iebilst pret savu personas datu apstrādi, ja mēs esam to veikuši saskaņā ar VDAR 6. panta 1. punkta f) apakšpunktu. Jūsu iebildumu gadījumā mēs vairs neveiksim jūsu personas datu apstrādi, izņemot gadījumus, kad:

 • mēs varam norādīt pārliecinošus leģitīmus apstrādes iemeslus, kas ir svarīgāki par jūsu interesēm, tiesībām un brīvībām, vai
 • apstrāde nepieciešama likumīgu prasību izvirzīšanai, īstenošanai vai aizstāvībai.

Jums it īpaši ir tiesības iebilst pret personas datu apstrādi tiešā mārketinga vajadzībām, ja mēs izmantojam jūsu datus šim nolūkam. Ja jūs iebilstat, ka mēs apstrādājam jūsu personas datus tiešā mārketinga vajadzībām, mēs jūsu datus šim nolūkam vairs neizmantosim.