Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Flavamed bērniem 15mg/5ml šķīdums iekšķīgai lietošanai

Šķīdums iekšķīgai lietošanai pret klepu

Īpašības

Flavamed® bērniem 15 mg/5 ml šķīdums iekšķīgai lietošanai ir pārbaudīts šķīdums iekšķīgai lietošanai ar aveņu garšu, kas nesatur parasto cukuru un spirtu.

Īpašas iezīmes

 

 • Pārbaudīta zāļu forma. 

 • Nesatur parasto cukuru un etilspirtu.  

 • Ar aveņu garšu.  

Ieteicamais vecums

Flavamed® bērniem 15 mg/5 ml šķīdumu iekšķīgai lietošanai ieteicams lietot bērniem no divu gadu vecuma, pusaudžiem un pieaugušajiem. Flavamed® bērniem 15 mg/5 ml šķīdumu iekšķīgai lietošanai nedrīkst lietot bērniem, kas ir jaunāki par diviem gadiem. 

Sastāvdaļas, izskats un saturs

Sastāvdaļas

Flavamed® bērniem 15 mg/5 ml šķīdums iekšķīgai lietošanai satur aktīvo vielu ambroksola hidrohlorīdu. Viena 5 ml mērkarote Flavamed® bērniem 15 mg/5 ml šķīduma iekšķīgai lietošanai satur 15 mg aktīvās vielas ambroksola hidrohlorīda. 

Citas sastāvdaļas: 

Sorbīta (E420) šķīdums (kristālus neveidojošs), benzoskābe, glicerīns, 85%, hidroksietilceluloze, aveņu aromatizētājs, attīrīts ūdens. 

Izskats

Flavamed® bērniem 15 mg/5 ml šķīdums iekšķīgai lietošanai ir dzidrs, bezkrāsains vai gaiši brūns šķidrums ar aveņu aromātu. 

Saturs

Viena Flavamed® bērniem 15 mg/5 ml šķīduma iekšķīgai lietošanai pudelīte satur 100 ml šķīduma. Iepakojumā pievienota arī mērkarote ar dozēšanas iedaļām: 1,25 ml, 2,5 ml un 5 ml (mērkarotes mala). 

Pareiza dozēšana

Vienmēr ievērojiet ārsta vai farmaceita ieteiktās devas. Ja neesat saņēmis nekādus ieteikumus, lietojiet Flavamed® bērniem 15 mg/5 ml šķīdumu iekšķīgai lietošanai  tā, kā aprakstīts zāļu lietošanas instrukcijā vai šeit.  

Ja Jums ir šaubas par devām, vaicājiet ārstam vai farmaceitam. 

Jālieto lietošanas instrukcijā vai devu kalkulatorā ieteiktās devas, ja vien ārsts nav Jums norādījis lietot Flavamed® bērniem 15 mg/5 ml šķīdumu iekšķīgai lietošanai citādāk.  
Devu kalkulators palīdzēs aprēķināt pareizo Flavamed® bērniem 15 mg/5 ml šķīduma iekšķīgai lietošanai devu Jums vai Jūsu bērnam. 

Izvēlies, kuram vajadzīgs Flavamed ®

  Dienas deva bērnam 2-5 g.v.

  ½ mērkarotes 3 reizes dienā

  2.5 ml šķīduma iekšķīgai lietošanai 3 reizes dienā

  Dienas deva bērnam 6-12 g.v.

  1 mērkarote 2-3 reizes dienā

  5 ml šķīduma iekšķīgai lietošanai 2-3 reizes dienā

  Dienas deva pusaudžiem no 12 g.v. un pieaugušajiem

  Pirmajās 2-3 dienās

  2 mērkarotes 3 reizes dienā

  10 ml šķīduma iekšķīgai lietošanai 3 reizes dienā

  Pēc tam

  2 mērkarotes 2 reizes dienā

  10 ml šķīduma iekšķīgai lietošanai 2 reizes dienā

  Papildu informācija

  Kad lietot Flavamed® bērniem 15 mg/5 ml šķīdumu iekšķīgai lietošanai?

  Flavamed® bērniem 15 mg/5 ml šķīdumu iekšķīgai lietošanai jālieto pēc ēšanas, izmantojot zālēm pievienoto mērkaroti. 

  Lietošanas ilgums

  Flavamed® bērniem 15 mg/5 ml šķīdumu iekšķīgai lietošanai nedrīkst lietot ilgāk par 4–5 dienām, nekonsultējoties ar ārstu. Ja pēc 4–5 dienām simptomi nemazinās vai pat pastiprinās, Jums nekavējoties jāvēršas pie ārsta.

  Pārsniegta ieteicamā deva

  Ja esat lietojis Flavamed® bērniem 15 mg/5 ml šķīdumu iekšķīgai lietošanai vairāk, nekā noteikts, sazinieties ar ārstu, kurš sāks atbilstošu ārstēšanu.  

  Aizmirsta vai pārāk maza deva

  Ja esat aizmirsis lietot Flavamed® bērniem 15 mg/5 ml šķīdumu iekšķīgai lietošanai vai esat lietojis pārāk mazu devu, nākamajā lietošanas reizē lietojiet parasto devu.  

  Nelietojiet dubultu devu, lai aizvietotu izlaisto devu.  

  Sorbīta nepanesība

  Ja ārsts ir teicis, ka Jūs nepanesat kāda veida cukurus, pirms Flavamed® bērniem 15 mg/5 ml šķīduma iekšķīgai lietošanai lietošanas konsultējieties ar ārstu. Viena 5 ml mērkarote Flavamed® bērniem 15 mg/5 ml šķīduma iekšķīgai lietošanai satur 1,75 g sorbīta (atbilst 0,15 maizes vienībām). Sorbītam var būt viegla caureju veicinoša iedarbība. 

  Uzglabāšana

  Glabājiet Flavamed® bērniem 15 mg/5 ml šķīdumu iekšķīgai lietošanai bērniem nepieejamā un neredzamā vietā. 

  Flavamed® bērniem 15 mg/5 ml šķīdumam iekšķīgai lietošanai nav nepieciešami īpaši uzglabāšanas apstākļi.  

  Derīguma termiņš

  Nelietojiet Flavamed® bērniem 15 mg/5 ml šķīdumu iekšķīgai lietošanai pēc derīguma termiņa, kas norādīts uz etiķetes un kastītes pēc teksta “Der. līdz” vai “EXP”. Derīguma termiņš attiecas uz norādītā mēneša pēdējo dienu. Pēc atvēršanas izlietojiet zāles 6 mēnešu laikā.

  Uzziniet vairāk par Flavamed®

  Bieži uzdoti jautājumi par Flavamed®

  Kā Flavamed® darbojas?