Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Layout Canvas

Flavamed® 30 mg/5 ml šķīdums iekšķīgai lietošanai

Šķīdums iekšķīgai lietošanai pret klepu

Īpašības

Flavamed® 30 mg/5 ml šķīdums iekšķīgai lietošanai ir vēl viens pārbaudīts šķīdums iekšķīgai lietošanai, bet tam ir augstāka aktīvās vielas koncentrācija nekā Flavamed® bērniem 15 mg/5 ml šķīdumam iekšķīgai lietošanai. Arī šis šķīdums iekšķīgai lietošanai nesatur parasto cukuru un etilspirtu, un tam ir aveņu garša.

Īpašas iezīmes

 • Augsta aktīvās vielas koncentrācija.
 • Pārbaudīta zāļu forma.
 • Nesatur parasto cukuru un etilspirtu.
 • Ar aveņu garšu. 

Ieteicamais vecums

Flavamed® 30 mg/5 ml šķīdumu iekšķīgai lietošanai ieteicams lietot bērniem no divu gadu vecuma, pusaudžiem un pieaugušajiem. Flavamed® 30 mg/5 ml šķīdumu iekšķīgai lietošanai nedrīkst lietot bērniem, kas ir jaunāki par diviem gadiem. 

Sastāvdaļas, izskats, saturs

Sastāvdaļas

Flavamed® 30 mg/5 ml šķīdums iekšķīgai lietošanai satur aktīvo vielu ambroksola hidrohlorīdu. Viena 5 ml mērkarote Flavamed® 30 mg/5 ml šķīduma iekšķīgai lietošanai satur 30 mg aktīvās vielas ambroksola hidrohlorīda.  

Citas sastāvdaļas: 
Sorbīta (E420) šķīdums (kristālus neveidojošs), benzoskābe (E210), glicerīns (E422), 85%, hidroksietilceluloze, aveņu aromatizētājs (satur baldriāna eļļu, etilacetātu, etilbutirātu, p-hidroksifenilbutanonu, alfa iononu, izoamilacetātu, izoamilbutirātu, rožu eļļu un 1,2-propilēnglikolu (E1520)), attīrīts ūdens.  

Izskats

Flavamed® 30 mg/5 ml šķīdums iekšķīgai lietošanai ir dzidrs, bezkrāsains vai gaiši dzeltens šķidrums.  

Saturs

Viena Flavamed® 30 mg/5 ml šķīduma iekšķīgai lietošanai pudelīte satur 100 ml sīrupa. Iepakojumā pievienota arī mērkarote ar dozēšanas iedaļām: 1,25 ml, 2,5 ml un 5 ml (mērkarotes mala).  

Pareiza dozēšana

Vienmēr ievērojiet ārsta vai farmaceita ieteiktās devas. Ja neesat saņēmis nekādus ieteikumus, lietojiet Flavamed® 30 mg/5 ml šķīdumu iekšķīgai lietošanai tā, kā aprakstīts zāļu lietošanas instrukcijā vai šeit.  

Ja Jums ir šaubas par devām, vaicājiet ārstam vai farmaceitam.  

Jālieto lietošanas instrukcijā vai devu kalkulatorā ieteiktās devas, ja vien ārsts nav Jums norādījis lietot Flavamed® 30 mg/5 ml šķīdumu iekšķīgai lietošanai citādāk. 

Devu kalkulators palīdzēs ātri aprēķināt pareizo Flavamed® 30 mg/5 ml šķīduma iekšķīgai lietošanai devu Jums vai Jūsu bērnam. 

Izvēlies, kuram vajadzīgs Flavamed®

  Dienas deva bērnam 2-5 g.v.

  1/4 mērkarotes 3 reizes dienā

  1.25 ml šķīduma iekšķīgai lietošanai 3 reizes dienā

  Dienas deva bērnam 6-12 g.v.

  1/2 mērkarote 2-3 reizes dienā

  2.5 ml šķīduma iekšķīgai lietošanai 2-3 reizes dienā

  Dienas deva pusaudžiem no 12 g.v. un pieaugušajiem

  Pirmajās 2-3 dienās

  1 mērkarotes 3 reizes dienā

  5 ml šķīduma iekšķīgai lietošanai 3 reizes dienā

  Pēc tam

  1 mērkarotes 2 reizes dienā

  5ml šķīduma iekšķīgai lietošanai 2 reizes dienā

  Papildu informācija

  Kad lietot Flavamed® 30 mg/5 ml šķīdumu iekšķīgai

   Flavamed® 30 mg/5 ml šķīdums iekšķīgai lietošanai jālieto pēc ēšanas, izmantojot zālēm pievienoto mērkaroti.

  Lietošanas ilgums

  Flavamed® 30 mg/5 ml šķīdumu iekšķīgai lietošanai nedrīkst lietot ilgāk par 4–5 dienām, nekonsultējoties ar ārstu. Ja pēc 4–5 dienām simptomi nemazinās vai pat pastiprinās, Jums nekavējoties jāvēršas pie ārsta. 

  Pārsniegta ieteicamā deva

  Ja esat lietojis Flavamed® 30 mg/5 ml šķīdumu iekšķīgai lietošanai vairāk, nekā noteikts, sazinieties ar ārstu, kurš sāks atbilstošu ārstēšanu.  

  Aizmirsta vai pārāk maza deva

  Ja esat aizmirsis lietot Flavamed® 30 mg/5 ml šķīdumu iekšķīgai lietošanai vai esat lietojis pārāk mazu devu, nākamajā lietošanas reizē lietojiet parasto devu. Nelietojiet dubultu devu, lai aizvietotu izlaisto devu. 

  Sorbīta nepanesība

  Ja ārsts ir teicis, ka Jūs nepanesat kāda veida cukurus, pirms Flavamed® 30 mg/5 ml šķīduma iekšķīgai lietošanai lietošanas konsultējieties ar ārstu. Viena 5 ml mērkarote Flavamed® 30 mg/5 ml šķīduma iekšķīgai lietošanai satur 1,75 g sorbīta (atbilst 0,15 maizes vienībām). Sorbītam var būt viegla caureju veicinoša iedarbība. 

  Uzglabāšana

  Glabājiet Flavamed® 30 mg/5 ml šķīdumu iekšķīgai lietošanai bērniem nepieejamā un neredzamā vietā. Flavamed® 30 mg/5 ml šķīdumam iekšķīgai lietošanai nav nepieciešami īpaši uzglabāšanas apstākļi. 

  Derīguma termiņš

  Nelietojiet Flavamed® 30 mg/5 ml šķīdumu iekšķīgai lietošanai pēc derīguma termiņa, kas norādīts uz etiķetes un kastītes pēc teksta “Der. līdz” vai “EXP”. Derīguma termiņš attiecas uz norādītā mēneša pēdējo dienu. Pēc atvēršanas izlietojiet zāles 6 mēnešu laikā.  

  Uzziniet vairāk par Flavamed®

  Bieži uzdoti jautājumi par Flavamed®

  Kā Flavamed® darbojas?